Кучерівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Глухівської районної ради Сумської області


Школа в селі Кучерівка була відкрита у 1864 році. У ній навчалося 4 хлопчика і 2 дівчинки – діти козаків і священників. У 1914 році у школі вже навчалося 82 учні, вивчали закон божий , елементарні дані з арифметики і граматики. Під час Великої Вітчизняної війни будівля школи згоріла. У 1954 році було збудовано нові корпуси школи. Спершу школа була семирічною, у 1956 році був перший випуск учнів, які отримали повну середню освіту.
Зараз Кучерівська ЗОШ І-ІІІ ступенів має 7 предметних кабінетів: кабінет української мови та літератури, математики, фізики, хімії, природничий (біології та географії), іноземної мови, зарубіжної літератури, є комп’ютерний клас на 5 комп’ютерів, спортивний зал (пристосований) і спортмайданчик, навчальні майстерні по метало- та деревообробці, бібліотеку з книжковим фондом 9580 примірників, їдальню.
Проектна потужність школи – 600 учнів, але зараз навчається 36 учні, з них: школа І ступеня – 12 учнів
школа ІІ ступеня – 20 учнів
школа ІІІ ступеня –4 учнів.
Всього в школі 2 класи ( учні 4 та 5, 6, 8,11 класів навчаються за індивідуальним графіком).
Педагогічний колектив школи налічує 11 педагогів, з них:
мають звання «Старший учитель» - 1
мають кваліфікаційні категорії:
- вчитель вищої категорії – 1
- вчитель І категорії – 4
- вчитель ІІ категорії – 1
- спеціаліст – 4
- молодший спеціаліст – 1

Очолює педколектив директор школи Євдокія Василівна Гришанова, Педагогічний колектив Кучерівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ставить за мету працювати над такими основними завданнями і проблемами:
1. Продовжити роботу над проблемою «Розвиток особистості дитини через впровадження новітніх педагогічних технологій»
2. Створювати оптимальні умови для життя, праці і навчання вчителів та учнів.
3. Покращити роботу із здібними учнями.
4. Удосконалювати виховну роботу серед учнівської молоді, роботу з батьками, особливо з неблагонадійних, соціально неспроможних сімей.
5. Формувати здоровий спосіб життя учнів шляхом співпраці вчителів, батьків, громадськості.
6. Продовжувати роботу по профілактиці правопорушень серед учнівської молоді.
7. Підвищувати професійний рівень педагогічних працівників школи.
Для всебічного розвитку творчого потенціалу школярів у школі працюють різноманітні гуртки та клуби. Найкращі з них : екологічний клуб «Зелений гомін», клуб «Дозвілля», спортивний клуб «Спартак», гурток «Українська народна вишивка».
У 2010 році школа була реорганізована у навчально – виховний комплекс, відкрито дитячий садок «Полісяночка». На даний момент в дитячому садку виховується 14 дітей (різновікова група). Виховання здійснюють1 вихователь та помічник вихователя.